„Zasmakuj w bibliotece” – Tydzień Bibliotek 2020

Plakat jest ilustracją do treści.
Dziś, 8 maja rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony w tym roku pod hasłem #ZasmakujWBibliotece. Dla nas ten czas jest symbolem jedności naszego środowiska oraz kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek.

Do tej pory staraliśmy się wypełnić naszą przestrzeń bogatą paletą różnorodnych wydarzeń, troszczyliśmy się o relacje i dokładaliśmy wszelkich starań, aby dostarczać radości z czytania. Dlatego mamy pewność, że najpiękniejszym prezentem będzie informacja o otwarciu bibliotek. Od 11 maja znów powitamy czytelników w naszych progach.

Towarzyszą nam nie mniejsze emocje niż Wandzie Dąbrowskiej, pierwszej dyrektorce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, która tak wspominała tamten czas:

Do końca maja wszystko było gotowe – lokal, meble, księgozbiór, szyldy. 5 czerwca nastąpiło otwarcie Biblioteki. Nie było żadnej uroczystości, żadna wstęga nie została przecięta. Po prostu otworzyłam szeroko drzwi kościoła i czekałam na pierwszego czytelnika.

To dobry moment, aby przybliżyć pierwsze lata działalności Biblioteki. Przez cały czas trwania Tygodnia Bibliotek (8 -15.05.) zapraszamy nie tylko do filii, ale również do przestrzeni internetowej. Każdego dnia podzielimy się smaczkami z naszej historii. Ponadto przygotowaliśmy inne atrakcje, konkurs wspomnieniowy czytelników oraz szereg informacji na temat bezpiecznego korzystania z naszych zbiorów w czasie zagrożenia epidemiologicznego.

Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku.