Zapraszamy na trzeci spektakl Teatru przy Stoliku

ZWIĘDŁE PIWONIE, Jerzy Szczudlik
Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (Pieczewo),

Występują: Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk

/po czytaniu spotkanie z autorem/

Mój komediodramat jest w pewnym sensie sztuką pisaną na zamówienie. Oczywiście autor nie zlecił jej do napisania ghostwriter-owi, ani nie napisał jej na zlecenie kogokolwiek. Zamawiającym był bowiem kunszt aktorski Mariana Czarkowskiego i Marcina Kiszluka, ceniony przez autora na tyle, aby z myślą o nich tworzyć swoich bohaterów, dwóch bezdomnych o pseudonimach „Król” i „Sanczo”.

„Zwiędłe piwonie” to rozmowa o sprawach najważniejszych, przeprowadzona jednak z humorem i ironią. To sztuka o miłości, która tli się w każdym człowieku przez całe życie, by w najmniej spodziewanej chwili i nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach rozpalić ciało i duszę. To historia więzi rodzinnych, które z pozoru łatwo zrywamy, nie zdając sobie sprawy, jak trudno je z powrotem nawiązać. To opowieść o uzależnieniach, które dotykają nas bez względu na wiek, płeć, status społeczny czy materialny i spychają nas na margines życia, gdzie nie mamy swojego miejsca w społeczeństwie, ale tworzymy własną społeczność, własną hierarchię oraz staramy się wyznaczać własne granice wolności. To także próba filozoficznej rozprawy o szczęściu jako takim, które według Króla: „albo się ma, albo nie ma, ale nie wyciągałbym z tego wniosku, że wtedy trafia się na ulicę”.

Tytułowe „zwiędłe piwonie” to metafora piękna i życia, które tracą swoją pierwotną świeżość, przekwitają, starzeją się, nierzadko przedwcześnie.

Więcej informacji o Teatrze przy stoliku (link)

WSTĘP WOLNY!

Projekt „Teatr przy stoliku” realizowany jest pod Patronatem Prezydenta Olsztyna oraz przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Olsztyna.

Partnerami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna i Olsztyński Teatr Lalek

Koordynatorzy: 608 042 062, 698 406 777