zaKRĘCONE lata 60 w Planecie 11

Zapraszamy do Biblioteki Multimedialnej Planeta 11 na serię spotkań, podczas których wyemitowane zostaną filmy amerykańskie z lat 60.

Cykl seansów połączonych z prelekcjami, organizowany jest przez olsztyńskie licealistki w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Pierwsza z 5-ciu piątkowych projekcji odbędzie się 16 stycznia 2015 roku. Organizatorki podkreślają, że projekt ma na celu przybliżenie mieszkańcom Olsztyna kina i kultury lat 60-tych.

Każde spotkanie poprzedzone będzie wykładem prowadzonym przez osobę świetnie odnajdującą się w poruszanym temacie. W skład grupy prelegentów wejdą: Andrzej Wojnach, Dawid Bednarski oraz młody olsztyński youtuber Julian Płoski. Po każdym seansie zebrani będa mieli okazję wziąć udział w dyskusji odnoszacej się do obejrzanego wcześniej obrazu filmowego.

Przewidziany jest również każdorazowo poczęstunek dla osób biorących udział w spotkaniach, który zapewni bar mleczny „Mleczarnia Jerozolimska”. W trakcie trwania projektu zostaną zorganizowane trzy tematyczne konkursy: plastyczny – „Malowanie o filmowym planie”, na rozpoznanie tytułów filmów, oraz na napisanie recenzji o dowolnym filmie z lat 60. Nagrody zostały ufundowane przez: Kino Helios, Kino Konesera, Studio „FOTO Strzelec”, Stajnię „U Franka”, Restaurację „Gardenia”, „Antykwariat”, oraz GOK (Gietrzwałdzki Ośrodek Kultury).

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach na oficjalnym fanpage`u projektu – facebook/zaKRECONElata60 .

Kontakt:

Harmonogram:

1. 16.01 start: g. 16.30 powitanie gości, wykład (ok.20 min), film i dyskusja prowadzona przez Pana Andrzeja Wojnacha
  2. 23.01 start: 16.30 wykład (ok.10 min), film i dyskusja prowadzona przez Pana Andzrzeja Wojnacha
  3. 30.01 start: 15.00 wykład, film i dyskusja prowadzona przez młodego youtubera Juliana Płoskiego
  4. 06.02 start: 15.00 wykład, film i dyskusja Pana Dawida Bednarskiego
  5. 13.02 start 16.30 wykład, film i dyskusja prowadzona przez młodego youtubera Juliana Płoskiego