„Wielka afera w teatrze lalek” – nowa książka Beaty Sarnowskiej

Pamiętacie Kamę, Zuzę, Krzyśka i Świętego – grupkę przyjaciół, którzy rozwikłali tajemnicę zaginionej kotki? Olsztyńscy detektywi wracają do akcji! Przed nimi kolejne arcytrudne zadanie. Tym razem wezmą udział w „Wielkiej aferze w teatrze lalek” i pomogą w poszukiwaniach skradzionej lalki.

Patronat nad książką objęła Miejska Biblioteka Publiczna.

Z opisu wydawcy:

Podczas spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek w niewyjaśnionych okolicznościach znika pochodząca z Kopenhagi wypożyczona kukła Królowej Śniegu. Kama, Zuza, Krzysiek i Święty, obecni na lekcji teatralnej, przypadkiem dowiadują się o kradzieży i postanawiają w tajemnicy przed dorosłymi wytropić złodzieja lalek. Kto nim jest? Zadłużona szatniarka, zwolniony portier czy szukająca zemsty krawcowa? A może należy poszerzyć krąg podejrzanych?

Rozejrzyj się! Bądź uważny! Rozwiązanie zagadki jest bliżej, niż myślisz…

Ilustracje: Artur Nowicki
Wiek: 8+