Wernisaż poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego

Ze wszystkich sztuk jest też ta, która jawi się ulotną i kruchą w zderzeniu z powszechną masowością i komercją. Poezja. Choć współcześnie jej głos jest cichy, bywa jednak silny. Przełamuje granice, dotyka codzienności, zstępuje z Parnasu i staje się częścią naszej rzeczywistości.

Galeria Jednego Wiersza przy ulicy Rodziewiczówny to miejsce niezwykle przyjazne ekspozycji słowa. Nawet w deszczowe jesienne wieczory oczarowuje przechodniów swoim blaskiem. Właśnie tu warto zatrzymać się na chwilę i zanurzyć we własnej interpretacji wyjątkowych tekstów. Już od 17 października będzie można pochylić się nad wierszem Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego z graficzną oprawą Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk.

Zapraszamy 17 października 2018 r. (środa) o godz. 17.00 na wernisaż poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Prowadzenie: Łukasz Ślusarczyk

Poeta o sobie:

Ja, WOJCIECH HIERONYMUS BORKOWSKI, urodziłem się 31 I 1963 roku w Iławie. Praktycznie całe życie mieszkam pod jednym adresem w Olsztynie na Zatorzu. Wydałem dwa, bardzo skromne, arkusze poetyckie: Kręci się we mnie (1986) i Człowiek w szatni (1994) oraz książkę poetycką List z detencji (2018, Wyd. Convivo). Sporo moich wierszy drukowano tu i ówdzie, trochę nagradzano… Pracowałem m. in. jako szatniarz, robotnik w chłodni, ankieter. Najdłużej jednak byłem zatrudniony jako bibliotekarz szkolny i wychowawca świetlicowy w szkole. Obecnie żyję z przyzwyczajenia. Na przełomie lat 70. i 80. XX w. byłem związany z olsztyńskim kabaretem „Rafa”. Debiut poetycki na łamach Gazety Olsztyńskiej w kwietniu 1983 roku. Od tej pory publikowałem w wielu periodykach, takich jak m. in.: Akant, Bez przysłony, Borussia, BregArt, Dziennik Pojezierza, Dziennik Północy, Filantrop Naszych Czasów, Magazyn Literacki, Metafora, Pobocza, Poezja Dziś, Portret, Przez czerń, Radar, Radostowa, Twórczość Robotników, Undergrunt, Warmia i Mazury, Własnym głosem, Ziemia Ostródzka oraz na stronach internetowych.
Odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Projekt „Pracownia Literacka” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Dofinansowany ze środków Samorządu Olsztyna.