Warsztaty komiksowe z Karolem KRL Kalinowskim

Zapraszamy do świata komiksu! Naszym przewodnikiem będzie Karol KRL Kalinowski, który odwiedzi Pracownię Literacką przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Podczas warsztatów graficznych,połączonych z zajęciami praktycznymi, poznamy „język komiksu”,nauczymy się czym jest narracja w dziele, a to wszystko po to, aby zrozumieć komiksową sztukę.

Na wydarzenie zapraszamy 21 listopada (środa) na godz. 11.00 do Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Autorze:

Karol
KRL Kalinowski
(ur. 28 lipca 1982 w Suwałkach) – polski
rysownik i scenarzysta komiksowy. Magister sztuki po kierunku
projektowanie graficzne. Tworzy komiksy, robi muzykę, był jednym z
prowadzących podcastu Schwing! Jego prace pokazywane były na
wystawach w Pradze, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Bremie, Lipsku,
Brukseli, Warszawie i Moskwie. Mieszka i tworzy w Olsztynie, gdzie
pracuje także jako bibliotekarz.

Autor m.in.: „Ligi Obrońców Planety Ziemia”,
„Yoel: Święty Smok i Jerzy”, „Łauma” i „Kościsko”.

Nagrody: Wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts 2005 za animowany film jednominutowy „Berek” (2005), Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za rok 2009 w kategorii najlepszy komiks polski – Łauma (2009), Nagroda Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku dla wydawnictwa KG za komiks Łauma, za najchętniej wypożyczany tytuł dla młodzieży (2009), Nagroda dla „Łaumy” za Najlepszy Polski Album Komiksowy 2009/2010 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, Komiks „Kościsko” zdobył tytuł Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci Roku 2016.

„Pracownia Literacka” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Dofinansowany ze środków