Warsztaty komiksowe z Karolem KRL Kalinowskim

Zapraszamy do świata komiksu! Naszym przewodnikiem będzie Karol KRL Kalinowski, który odwiedzi Pracownię Literacką przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Podczas warsztatów graficznych,połączonych z zajęciami praktycznymi, poznamy „język komiksu”,nauczymy się czym jest narracja w dziele, a to wszystko po to, aby zrozumieć komiksową sztukę. Na wydarzenie zapraszamy 21 listopada (środa) na godz. 11.00 do Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3). O Autorze: Karol KRL Kalinowski (ur. 28 lipca 1982 w Suwałkach) – polski rysownik i scenarzysta komiksowy. Magister sztuki po kierunku projektowanie graficzne. Tworzy komiksy, robi muzykę, był jednym z prowadzących podcastu Schwing! Jego prace pokazywane były na wystawach w Pradze, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Bremie, Lipsku, Brukseli, Warszawie i Moskwie. Mieszka i tworzy w Olsztynie, gdzie pracuje także jako bibliotekarz. Autor m.in.: „Ligi Obrońców Planety Ziemia”, „Yoel: Święty Smok i Jerzy”, „Łauma” i „Kościsko”. Nagrody: Wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts 2005 za animowany film jednominutowy „Berek (2005), Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za rok 2009 w kategorii najlepszy komiks polski – Łauma (2009), Nagroda Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku dla wydawnictwa KG za komiks Łauma, za najchętniej wypożyczany tytuł dla młodzieży (2009), Nagroda dla „Łaumy” za Najlepszy Polski Album Komiksowy 2009/2010 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, Komiks „Kościsko” zdobył tytuł Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci Roku 2016. Projekt „Pracownia Literacka” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Dofinansowany ze środków Samorządu Olsztyna.