Urszula Witkowska, Iwona Witkowska, Kamil Iwańczyk, Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd biorą się książki?

Dobrze znana olsztyńskim czytelnikom, sympatyczna maskotka Czytuś, już od dłuższego czasu opowiada dzieciom o książkach i działalności biblioteki. Ciepło przyjęty przez najmłodszych (i nie tylko), zadomowił się w świecie małych wielbicieli książek. Stworzona przez Urszulę Witkowską i Iwonę Witkowską (tekst) oraz Kamila Iwańczyka (ilustracje) książka to także doskonały środek budowania i poszerzania świadomości czytelniczej wśród dzieci a przede wszystkim zajmująca i zabawna lektura, wzbogacona dodatkowo o gry i zgadywanki. Miejsce, w którym przebywa Czytuś, to miejsce sprzyjające czytelniczym poszukiwaniom i rozbudzaniu wyobraźni. Innymi słowy, czytusiowa maskotka to literacki znak jakości, którym sygnowane są placówki przywiązujące szczególną uwagę do wspierania czytelniczych nawyków wśród najmłodszych. Czytuś jest tam, gdzie się czyta!

Książka powstała dzięki wsparciu firmy OZGraf Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A. oraz firmy Papyrus.
Stron: 48
Olsztyn 2015