Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

Prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników literatury przygotował Miejski Ośrodek Kultury. W weekend 12-13 września 2020, w Parku Centralnym przy Zajezdni trolejbusowej, odbędzie się pierwszy festiwal literatury podróżniczej TROPY. Do Olsztyna zawitają uznani autorzy, ilustratorzy, praktycy-pasjonaci surwiwalu oraz rodzinnego podróżowania. Gośćmi MOK będą m.in.: Michał Rusinek, Natalia Uryniuk, Stanisław Łubieński, Zosia Frankowska, Tomasz Samojlik. Bibliotekarze z Abecadła oraz Planety 11 przygotują strefę wolnego czytania oraz mobilną biblioteką Kłobooka.

Zapraszamy również na spotkanie autorskie pt. „Dawno, dawno temu nad Łyną…”. Wojciech Kujawski, autor jednej z najpopularniejszych serii książek o historii i życiu mieszkańców Warmii i Mazur, opowie o przedwojennym Olsztynie, podążając śladami dawnych mieszkańców miasta. Podczas wydarzenia odwiedzimy wirtualnie miejsca, znane z codziennych spacerów ulicami miasta, które dawniej wyglądały zupełnie inaczej. Każdy z punktów tego wyjątkowego spaceru opatrzony będzie komentarzem autora, a także zdjęciami oraz pocztówkami dawnego Olsztyna, które pojawiły się w najnowszej publikacji „Olsztyn: lasy, jeziora. Szlak wędrowny”.
>> Spotkanie odbędzie się w dniu 12.09. (sobota), w godz. 16:30 – 17:30 przy Muzeum Nowoczesności.

Szczegółowy program TROPÓW dostępny: www.mok.olsztyn.pl