Tamara Bołdak-Janowska – „Literatura jest kobietą”

Wobec twórczości naszego następnego gościa nie sposób pozostać obojętnym. Mowa oczywiście o Tamarze Bołdak-Janowskiej, która już 6 września pojawi się w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38) w ramach cyklu spotkań autorskich „Literatura jest kobietą”. Na inspirujące spotkanie z autorką zapraszamy o godz 17.00. W roli prowadzącego wystąpi Łukasz Ślusarczyk.

O autorce:

Tamara Bołdak-Janowska Urodziła się 10 września 1946 r. w Zubkach (Podlaskie). Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Filologii Polskiej i Słowiańskiej. Publikować książki zaczęła dopiero po upadku PRL.

Uprawia prozę, poezję, tłumaczenia z języka białoruskiego i rosyj­skiego, eseistykę, publicystykę, sporadycznie krytykę literacką, rysunek satyryczny (kilkadziesiąt wystaw w Polsce, Niemczech, Francji). Jej proza i poezja była tłumaczona na język niemiecki, angielski, rosyjski, białoruski, węgierski oraz litewski. Należy do warszawskiego oddziału SPP, do Stowarzyszenia Villa Sokrates, do międzynarodowego nieformalnego ugru­powania artystycznego Grupa 68 plus a także WK Borussia.

Reżyseruje coroczne widowisko pisarsko-teatralne o nazwie: Zajazd do Naraju w malutkiej wiosce Narejki na Podlasiu. Autorka licznych książek i tomików poetyckich, m.in.: Rytmy polskie i niepolskie, Niewidomy pies rymów, Ach, moje drogie życie, Rozdziały, Rzeczy uprzyjemniające. Utopia, Ceremonia węglowa, Restauracja strasznych potraw. Rozprawa gardłowa, Hop! Hop! Hop! Traktat o samotności i inne.

Projekt „Literatura jest kobietą” dofinansowano ze środków Gminy Olsztyn.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.