Spotkanie z Alicją Bykowską-Salczyńską w Planecie 11

SPOTKANIE ODWOŁANE!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z pisarkami i poetkami Olsztyna. Druga odsłona cyklu „Literatura jest kobietą” upłynie pod znakiem wyjątkowej poezji Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej. Tradycyjnie zapraszamy do Biblioteki Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38). Spotkanie odbędzie się w środę, 5 kwietnia o godz. 17:00. Z autorką rozmawiać będzie Ewelina Zdancewicz-Pękala.

O autorce:

Alicja Bykowska-Salczyńska. Poetka, pisarka, autorka słuchowisk radiowych, urodziła się 11 września 1953 roku w Ostródzie. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, nauczycielka, animatorka kultury. W latach 2007-2014 prezes olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikowała tomy poezji: W przerwie pomiędzy światem a zabawką (1980), Traktat o lalkach (1990), Autobus do Mokin (1992), za który otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Jeziora wewnętrzne (1994), Kamienny ogród. Relacje liryczne z podróży do Bretanii (1996), Wiersze wybrane (1999), Opowieści z litoralu (2000), Śnieżnik. Wiersze elektroniczne (2005). Jest autorką wielokrotnie nagradzanych w konkursach zamkniętych II Programu Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS słuchowisk radiowych (Sceny miłosne z Warmii i Mazur, Baby pruskie, Okieneczko na ubojnię, Dzień Mokradeł, Gdzie jest ten tani kupiec – Grand Prix i nagroda za scenariusz na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie), które reprezentowały Polskie Radio w konkursach Prix Italia oraz Prix Europa. W 2016 r. ukazał się najnowszy tom wierszy wydany przez Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Olsztynie.

Dofinansowano ze środków Gminy Olsztyn

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna