Spotkanie autorskie z Joanną Żamejć

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek zapraszamy na kolejne wydarzenie, tym razem na spotkanie z Joanną Żamejć – autorką powieści „Nawrócenie wiedźmi” oraz jej kontynuacji „Perkunowe wyroki”.

Plakat jest wyłącznie ilustracją do teksu. Zawarta na nim treść jest również w treści wpisu.

O życiu codziennym epoki średniowiecza, ówczesnych hierarchiach społecznych, roli rodziny i pozycji kobiet oraz o tym, co się w tej materii przez wieki zmieniło będzie można porozmawiać z Autorką już 15 maja o godz. 16.30 w bibliotece nr 9 przy ul. Żołnierskiej 47.

Zapraszamy serdecznie!

O autorce:
Joanna Żamejć jest bibliotekarką z zawodu i zamiłowania. Od niemal trzydziestu lat mieszka w Niemczech, niedaleko Bremy. Zodiakalna „lwica” ze wszystkimi wadami i zaletami znaku, wielbicielka kotów. Urodzona i wychowana w stolicy Warmii, Olsztynie. Kocha to miasto i marzy o powrocie do grodu nad Łyn
W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubiąca wymyślać i opowiadać historyjki – obecnie stateczna pani w średnim wieku, nadal lubiąca „wymyślać i opowiadać”. Do tej pory pisała jedynie krótkie opowieści z dreszczykiem dla przyjaciół. „Nawrócenie Wiedźmy” jest jej pierwszą powieścią – powstałą z miłości do Olsztyna i dumy z własnych, polsko-litewsko-niemieckich korzeni. Po sukcesie debiutanckiej powieści wróciła do czytelników z jej kontynuacją – powieścią magiczno-historyczną „Perkunowe wyroki”.