Spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską

plakat jest wyłącznie ilustracją do teksu. Zawarta na nim treść jest również w treści wpisu.
Z przyjemnością zapraszamy wszystkich czytelników na spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską, które odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Helena Piotrowska w swoich książkach porusza tematy trudne, niekiedy bolesne – w powieści pt. Weźcie to dziecko przedstawia problem dzieci wychowywanych poza rodziną, w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych. Ostatnia zaś książka autorki, Kronselki to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, o życiowej mądrości i ogromnym skoku cywilizacyjnym w Polsce w latach 1944-2018″.

Na wydarzenie zapraszamy 10 maja 2019 r., na godz. 10.30 do biblioteki nr 2 przy ul. Świtezianki 4.

O Autorce:
Pisarka, poetka, felietonistka, bohaterka licznych spotkań literackich. Animatorka i uczestniczka wielu imprez kulturalnych w regionie, w tym jako członek grupy EDEN. Od 1997 roku zaczęła drukować, w prasie i trzech antologiach, swoje wiersze.
Jej publikacje książkowe to: Przyjdź, będziesz tańczyć… wspomnienia o Wojciechu Muchlado (2004), Życie jest sztuką, a sztuka życiem. Rzecz o Hieronimie Skurpskim (2005), Trzeba mieć serce. Ewenement Janiny Triebling (2009), Hulajnitka. Życie i twórcze dzieło Barbary Hulanickiej (2010), Czyżby diabeł ostatnią skrzynię otworzył? (2013). W 2014 na półki księgarskie trafiły trzy pozycje książkowe: W warkoczu spalin. Rodowód i pasje Kazimierza Kurgana, Kocham młodzież. Marian Rapacki, trener-wychowawca oraz monografia wsi mazurskiej Zakrętasy. W 2015 ukazała się jej powieść oparta na faktach Weźcie to dziecko.