Spotkanie autorskie i joga z Katarzyną Enerlich!

W nadchodzącym Tygodniu Bibliotek na czytelników będzie czekać wiele inspirujących spotkań i warsztatów. Nie zabraknie oczywiście wyjątkowych gości, wśród których znajdzie się autorka książek, które podbiły serca i umysły czytelników w całej Polsce, ona sama zaś związana jest z naszym regionem.

Zapraszamy na spotkanie z pisarką i dziennikarką, autorką niezwykle poczytnej serii Prowincja, Katarzyną Enerlich, która już we wtorek 8 maja 2018 r. nie tylko opowie czytelnikom o swojej drodze pisarskiej, ale też poprowadzi dla nich ćwiczenia z jogi! Będzie zatem coś dla ciała, jak i ducha. Weźcie książki i… maty do ćwiczeń:) Taka okazja prędko się nie powtórzy. Startujemy o godzinie 17.30 w bibliotece Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38).

Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Pełny harmonogram znajduje tutaj.

O autorce:

Katarzyna Enerlich (ur. 15 lutego 1972 r. w Mrągowie) – polska pisarka. Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, „Gazetą Współczesną”, „Gazetą Olsztyńską”, „Dziennikiem Pojezierza”.

Jest autorką kilkunastu książek (Czas w dom zaklęty, Kwiat Diabelskiej Góry, Oplątani Mazurami, Kiedyś przy Błękitnym Księżycu, Czarodziejka Jezior, Rzeka ludzi osobnych, Prowincja pełna marzeń, Prowincja pełna gwiazd, Prowincja pełna słońca, Prowincja pełna smaków, Prowincja pełna czarów , Prowincja pełna szeptów, Prowincja pełna snów, Prowincja pełna złudzeń, Pod słońcem prowincji. Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i pór roku) oraz współautorką czterech antologii poetyckich (Próg, Za progiem, Tutaj się ze sobą mijamy, Harmonia dusz). Odznaczona została Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2011), zajęła I miejsce w Konkursie Portalu Literackiego Granice na „Najlepszą Książkę na Lato” 2009, otrzymała też Nagrodę Kulturalną Burmistrza i Rady Miejskiej za osiągnięcia literackie (2010).