Rozum pod kopułą. Planetarny festiwal nauki, literatury i sztuki

Wrzesień nauką się zaczyna! W Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Olsztyńskim Planetarium będzie to jednak nauka o bardzo przyjaznym i ciekawym obliczu. A dodatkowo, wymieszana z literaturą, filmem i innymi dziedzinami sztuki. Zapraszamy wszystkich do udziału w Planetarnym festiwalu, nauki, literatury i sztuki „Rozum pod Kopułą”. Z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o kulturze i technologii. Zaprezentujemy najważniejsze filmy SF ostatnich lat. Będzie też fantastyczny quiz z nagrodami (laureat pierwszego miejsca otrzyma bon do sieci Empik o wartości 300 zł).

Głównym punktem wydarzenia będzie spotkanie z wybitnym autorem opowiadań i powieści science fiction, Jackiem Dukajem, który pojawi się w Planecie 11 już 3 września o godz. 17.00. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się autorem takich dzieł, jak „Katedra”, monumentalny „Lód”, czy wydana jedynie w formie e-booka „Starość Aksolotla”.

Pełen harmonogram przedstawia się następująco:

03.09.2018 r.

• 17.00 – spotkanie z Jackiem Dukajem, Planeta 11, prowadzenie: Piotr Przytuła
  • 19.00 – projekcja filmowa, Planeta 11 – epicka produkcja SF w reż. Christophera Nolana. W rolach głównych: Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Anne Hathaway

04.09.2018 r.

• 16.00 – Fantastyczny Quiz literacko-filmowy, Planeta 11
  • 17.00 – „Przyszłość człowieka – człowiek przyszłości” – dyskusja z udziałem Piotr Artiemjewa, Jacka Soboty i Jacka Szubiakowskiego. Prowadzenie: Piotr Przytuła, Planetarium (sala projekcyjna)
  • 19.00 – projekcja filmowa, Planeta 11, kontynuacja wiekopomnego „Łowcy androidów” Ridleya Scotta. Reż. Denis Villeneuve, obsada: Ryan Gosling, Harrison Ford.

05.09.2018 r.

• 19.00 – projekcja filmowa, Planeta 11, ekranizacja kultowej mangi ze Scarlett Johansson w roli głównej.

Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej.