Pszczela społeczność. Ginący fenomen przyrody – spotkanie w Ogrodzie Rodziewiczówny

Jest tyle rzeczywistych cudów w ulu, że nie potrzeba wymyślać nowych.*

Grafika jest ilustracją do treści.

Mówiąc o idei ogrodu społecznego, nie można pominąć roli pszczół miodnych, które od milionów lat tworzą idealną społeczność. Fascynują człowieka, zachwycają naukowców, a wiele ich zachowań nadal pozostaje dla nas tajemnicą.

O ich świecie zbudowanym wokół doskonałej organizacji, pracy i poświęceniu opowiedzą pszczelarze z pasieki Skarby Warmii: Katarzyna i Arkadiusz Masiewicze.

Zapraszamy 17 lipca (piątek) na godz. 18.00 do Ogrodu Rodziewiczówny (Stare Miasto, ul. Rodziewiczówny) na prelekcję połączoną z pokazem ula i jego mieszkańców.

Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach projektu „Ogród społeczny”.

Grafika jest ilustracją do treści.

*Maurice Maeterlinck, „Życie pszczół”, Wyd. MG, Kraków 2017.