Piknik z Kłobukiem nad Jeziorem Długim

Gdy pierwsze Kłobuki wychodzą z ukrycia, może to oznaczać tylko jedno – wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Pikniku z Kłobukiem. Te psotne i ruchliwe stworzenia nie lubią długo przebywać w jednym miejscu, dlatego w tym roku, będzie można je spotkać nad Jeziorem Długim. Czekać będzie tam na Was pasjonująca gra terenowa, do udziału w której zapraszamy, jak co roku, całe rodziny.

Zasady:

Aby wziąć udział w naszej zabawie, należy pobrać kartę gry ze stanowiska startowego (namiot przy parkingu od ul. Leśnej), a następnie odwiedzić kolejne punkty zlokalizowane na trasie wędrówki, biegnącej wokół jeziora. Na każdym przystanku otrzymacie pieczątki. Zbierzcie cztery a na mecie otrzymacie drobne upominki.

Nasi bibliotekarze, jak zwykle, przygotowali dla Was moc atrakcji. Będą zajęcia plastyczno-literackie i gry zręcznościowe. Nie zabraknie zabaw z gwarą warmińską, quizów, łamigłówek i konkursów. W programie imprezy znajdą się też inspirujące spektakle:

– godz. 12:00 – spektakl „Wniebowianki”, Stowarzyszenie Pro-Czwórka, scen. i reż.: Magdalena Marek, choreogr.: Magdalena Faszcza
– godz. 13:00 – spektakl „Radosna opowieść” w wykonaniu Teatru Form Niezależnych Korzunowicz

Przedstawienia odbywać będą się przy moście od strony al. Przyjaciół.

Pamiętajcie, żeby szukać ukrytych nad jeziorem Kłobuków – każdy z nich ma przy sobie niespodziankę. Startujemy o godz. 11.00 z parkingu od ul. Leśnej. Karty gry rozdawane będą do godz. 13.30.

Co? Piknik z Kłobukiem
Kiedy? 24 czerwca 2017
O której? Godz. 11.00-14.00
Gdzie? Ścieżka nad Jeziorem Długim

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu „Antologia Warmińska”. Dofinansowano ze środków Gminy Olsztyn.