Piknik z Kłobukiem

Tradycją naszej Biblioteki stało się organizowanie na początku wakacji imprezy pt. Piknik z Kłobukiem. W końcówce czerwca proponujemy zarówno mieszkańcom Olsztyna jak i turystom imprezę o charakterze familijnym nad jeziorem Długim. Główną atrakcją Pikniku jest gra miejska, która polega na przemierzeniu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora i zdobywaniu pieczątek. Celem jest oczywiście popularyzacja legend i baśni warmińskich.

W pierwszej edycji wydarzenia tj. w roku 2013 gościliśmy pana Arkadiusza Szarańca, specjalistę od fascynujących i uwielbianych przez dzieci i dorosłych opowieści przyrodniczych a także Anais Fleur z wyśmienitym spektaklem kamishibai pt. „Jak powstały poziomki w lasach warmińskich”.

W roku 2014 naliczyliśmy prawie półtora tysiąca uczestników, którzy musieli rozwikłać zagadki i wykonać nietypowe zadania. Na wszystkich, którzy pokonali całą trasę w pobliskiej bibliotece nr 4 przy al. Przyjaciół czekały upominki. Dodatkowymi atrakcjami były:

• warsztat muzyczny pt. „Warmińskie opowieści wiatru i wody” w wykonaniu Ani Brody,
  • Czytanki-zgadywanki z „Miastem Bajek”, prowadzone przez Hannę Banasiak,
  • Spotkanie z Bożeną Kraczkowską, autorką „Purpurowego gniazda”
  • Prezentacja Olsztyńskiego Teatru Lalek autorstwa Hanny Banasiak.

Jeśli jesteście ciekawi kolejnych niespodzianek zapraszamy na Piknik z Kłobukiem już w czerwcu!