Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że wszystkie filie są nieczynne do odwołania.
Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia, zostaje przedłużony.
Przepraszamy za utrudnienia

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie jest instytucją kultury, utrzymywaną przez samorząd miasta. Użytkowników obsługuje za pośrednictwem 14 filii rozmieszczonych w większości dzielnic Olsztyna. Większość filii ma charakter ogólny, tak ze względu na rodzaj gromadzonych zbiorów, jak i zakres świadczonych usług, jedna filia przeznaczona jest dla młodzieży i czytelników dorosłych, jedna – dla dzieci i młodzieży, jedna jest filią specjalną nastawioną na obsługę małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto dwie z naszych filii pełnią dodatkowo funkcje bibliotek szkolnych.

Od 15 maja 2012 roku dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej jest mgr Krzysztof Dąbkowski.