Narodowe Czytanie: Lalka, Bolesław Prus

Zapraszamy wraz z BWA Galerią Sztuki w Olsztynie do wzięcia udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem: Narodowe Czytanie. W tym roku czytać będziemy „Lalkę” Bolesława Prusa.

Już 5 września w Atrium Biura Wystaw Artystycznych i Planety 11 (al. Piłsudskiego 38) zapraszamy na spotkanie nie tylko z tekstem wspomnianej powieści, gdyż przygotowaliśmy dla Państwa również kilka dodatkowych atrakcji.

Plan wydarzenia:
12.00 – 15.00
– Czytanie fragmentów powieści „Lalka” Bolesława Prusa przez uczniów olsztyńskich szkół średnich
– Animacje dla najmłodszych
– Kącik plastyczny
– Podaj dalej – akcja wymiany książek
– Wystawa ilustracji do „Lalki” Bolesława Prusa z 1956 r. autorstwa Władysława Daszewskiego ze zbiorów Biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna

plakat_lalka