Nagroda dla Multicentrum za Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego

Z wielką radością informujemy, iż Multicentrum przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie otrzymało wyróżnienie za najciekawsze wydarzenia promujące dziedzictwo kulturowe w ramach EDDN. Nagroda została wręczona Dyrektorowi Miejskiej Bibliotece Publicznej, Krzysztofowi Dąbkowskiemu oraz kierownikowi Multicentrum, Ewie Winnickiej podczas gali 7 grudnia br. w Warszawie. Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego to społeczno-edukacyjna inicjatywa, która ma na celu promowanie zabytków. Co roku temu wydarzeniu towarzyszy inna myśl przewodnia, w tym roku nawiązaliśmy do stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Multicentrum odbyła się wirtualna rekonstrukcja Zespołu Pałacowego w Gładyszach. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w pokazie filmu przedstawiającego aktualny wygląd ruin Zespołu Pałacowego w Gładyszach, następnie w programach graficznych wykonali własną rekonstrukcję Zespołu Pałacowego wzorując się na przedstawionych materiałach. Mogli również zaprojektować ścieżkę spacerową po kompleksie pałacowym wykorzystując i programując roboty OZOBOTY.