„Muzyka Powojennej Warszawy” – koncert jazzowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Multicentrum zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Muzyka Powojennej Warszawy” w wykonaniu zespołu MC KwadratKwartet Jazzowy, który odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego.
Plakat jest ilustracją do treści.

Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego to społeczno-edukacyjna inicjatywa, która ma na celu promowanie różnorodności dziedzictwa kulturalnego. Koncert pt. „Muzyka Powojennej Warszawy” ma na celu przedstawienie ewolucję powojennej muzyki rozrywkowej – począwszy od twórczości kapel podwórkowych i ulicznych bardów, poprzez narodziny polskiego jazzu, ówczesną twórczość estradową i muzykę filmową po współczesne piosenki inspirowane twórczością dwudziestolecia międzywojennego. Będzie to wspomnienie muzyczne wykonawców takich jak: Stanisław Grzesiuk, Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Jan Kiepura, a także późniejszych artystów nawiązujących do muzyki tamtych lat.

Utwory muzyczne będzie wykonywać zespół MC Kwadrat – Kwartet Jazzowy w składzie:

• Mateusz Cwaliński – akordeon, wokal
  • Stefan Kulawczuk – saksofon
  • Adam Cudak – mandolina
  • Anna Smółkowska – flet poprzeczny
  • Jacek Pikora – kontrabas.
Na wydarzenie zapraszamy 7 września (sobota) na godz. 17.00 na dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie (w razie niepogody koncert odbędzie w Sali Kopernikowskiej).