Miejskie Dyktando w Planecie 11

Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury łączą siły i wspólnie zapraszają miłośników ortografii 20 lutego 2020 roku na kolejną edycję Miejskiego Dyktanda w Planecie 11.
Plakat jest ilustracją do treści.

Zgodnie z tradycją Miejska Biblioteka Publiczna, tym razem wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza wszystkich miłośników ortografii na kolejną edycję dyktanda w Planecie 11. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił w zmaganiach z językowymi zagwozdkami, w czwartek 20 lutego o godz. 18:00 mogą zmierzyć się ze sobą w walce o atrakcyjne nagrody. Czeka nas międzygalaktyczna podróż pełna ortograficznych niebezpieczeństw, bo autorem  tegorocznego dyktanda jest dr Leszek Błaszkiewicz – astronom z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Opieką językoznawczą wydarzenie objęła dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM.

Do wygrania m.in. tablet oraz dwa czytniki e-booków, a także książki i biblioteczne abonamenty multimedialne.

Imprezę uświetnią aktorzy ze Studium Teatralnego im. Aleksandra Sewruka, prezentując minispektakl poświęcony językowemu zjawisku onomatopei.

Dzień wcześniej (środa, 19 lutego) z ortografią zmierzą się dzieci, które rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 9 oraz 10-12 lat (dziecięce dyktanda zaczną się odpowiednio o godz. 16.00 i 17.15).

DYKTANDO 2020
Dyktando dla dzieci: „Dzieci wiedzą, co piszą!”

19.02 (środa)

• godz. 16:00 – grupa wiekowa do lat 9
  • godz. 17:15 – grupa wiekowa 10-12 lat

tekst: Milena Macul
przeczyta: Iwona Bogdan
nagrody: dwa czytniki e-booków, książki, abonamenty do Planety 11

Miejskie Dyktando: „Buża słuf”

20.02 (czwartek)

• godz. 18.00

tekst: dr Leszek Błaszkiewicz
przeczyta: student Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
opieka językowa: dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM
„Chłe, chłe, oj!” – Aktorzy w służbie onomatopei (minispektakl)
nagrody: tablet, książki, abonamenty do Planety 11

Ogłoszenie zwycięzców: 20 lutego, około godz. 20.00.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami:

Imprezy objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.
Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.