Miejski „Book Truck” Publiczny zaparkuje w Parku Centralnym!

Wyjątkowy pojazd – czerwony „Book Truck” – pojawi się w Parku Centralnym z okazji Światowego Dnia Książki (23 kwietnia). Tym razem to biblioteka „przyjedzie” do swoich czytelników.

W naszym książkowym wehikule serwować będziemy gastronomię literacką najwyższej próby. W menu znajdą się dania gorące niczym hiszpański romans i zimne, jak skandynawski kryminał. Proponujemy potrawy nadziewane baśniowymi krainami, z dodatkiem pełnokrwistych bohaterów, polane esencjonalnym sosem gęstej fabuły i filozoficznej głębi, przyprawione szczyptą wartkiej akcji i inteligentnego humoru, z domieszką językowych perełek.

Tego dnia, między godziną 12:00 a 17:00, warto wybrać się do Parku Centralnego i odwiedzić naszą literacką ciężarówkę, gdyż zupełnie za darmo będzie można zapisać się do Biblioteki, wypożyczyć dobrą książkę i odpocząć przy  lekturze (zapewniamy wygodne leżaki i koce) w pięknych okolicznościach przyrody. Oprócz strefy relaksu, przygotowaliśmy wymienialnię książek oraz kącik z animacjami dla dzieci, obfitujący w liczne konkursy, niespodzianki, gry i zabawy.

Zapraszamy na literacką ucztę. Pokażmy, że „Olsztyn Czyta” i wspólnie uczcijmy święto książki!

Przypominamy:

• co? „Miejski Book Truck Publiczny”
  • gdzie? Park Centralny, Olsztyn
  • kiedy? 23 kwietnia, w godzinach od 12:00 do 17:00.