Miejska Biblioteka Publiczna w finale konkursu „Zwyrtała 2020”

Grafika jest ilustracją do treści.

Z radością informujemy, że projekt promocji czytelnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej, związany z wydaniem książki „Czytuś w świecie warmińskich baśni” autorstwa Anna Mikita został doceniony przez jury konkursu „Zwyrtała 2020”.
Nasza biblioteka znalazła się w finale wśród kilku innych projektów z całej Polski!

Wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięskich projektów odbędzie się 10 lipca (piątek) podczas Rabka Festival.
Zachęcamy do oglądania online!

Kluczowym celem projektu było podniesienie świadomości i kompetencji czytelniczych oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców oraz wyposażenie tej grupy w konkretne narzędzie w postaci książki, nawiązującej treścią do symboli, historii oraz legend regionu Warmii. Stanowił on kontynuację akcji Olsztyn czyta, zapoczątkowanej przez MBP w 2013 r. oraz projektu „Antologia Warmińska”. W ramach działania została wydana książka „Czytuś w świecie warmińskich baśni”, wokół której zorganizowano szereg wydarzeń kulturalnych:

• konferencja prasowa połączona ze spotkaniem autorskim z autorką tekstu oraz ilustratorem, Kamilem Iwańczykiem. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z olsztyńskich przedszkoli;
  • liczne spotkania z dziećmi w placówkach edukacyjnych;
  • konkursy, zabawy, gry miejskie, podczas których można było otrzymać książkę;
  • kampania promocyjna w mediach regionalnych;
  • dystrybucja publikacji na terenie kraju.

Książka „Czytuś w świecie warmińskich baśni” Anny Mikity jest kontynuacją publikacji „Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?” Urszuli i Iwonki Witkowskich.

*Informacja o projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej od 14:29 min.