Literackie Topografie Olsztyna – spotkanie autorskie z Mariuszem Sieniewiczem

Literatura wychodzi na ulice, schodząc z piedestału kultury wysokiej staje się otwarta na każdego użytkownika realnej przestrzeni miasta. Spogląda z pomników, patronuje instytucjom, zdobi budynki. Nie możemy jednak zapomnieć również o przestrzeni, która uobecnia się literacko. Czy topografia miejsca determinuje twórcze wybory pisarza? O kulturowej tożsamości miasta jako przestrzeni oddziałującej na proces kreacji artystycznej porozmawiamy z regionalnymi twórcami w cyklu spotkań pt. „Literacka Topografia Miasta” w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Mariusz Sieniewicz
ŚWIATY REALNE – ŚCIEMY TOTALITARNE
Czwarte niebo – Plankton

Nie zapomnij: jedna opowieść
miasta jest zawsze opowieścią kłamstwa.

spotkanie autorskie: 25 września 2018 (wtorek), godz. 18.00
Pracownia Literacka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie
ul. Rodziewiczówny 3

prowadzenie: Robert Lesiński

O autorze:

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) – prozaik i felietonista, nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Paszportu „Polityki”. Autor m.in. Planktonu, Miasta szklanych słoni i Walizek hipochondryka. Mieszka w Olsztynie.

Dofinansowane ze środków Samorządu Olsztyna.