Literacka Topografia Miasta. Spotkanie autorskie z Marcinem Cieleckim

plakat jest wyłącznie ilustracją do teksu. Zawarta na nim treść jest również w treści wpisu.

Literatura wychodzi na ulice, schodząc z piedestału kultury wysokiej staje się otwarta na każdego użytkownika realnej przestrzeni miasta. Spogląda z pomników, patronuje instytucjom, zdobi budynki. Nie możemy jednak zapomnieć również o przestrzeni, która uobecnia się literacko. Czy topografia miejsca determinuje twórcze wybory pisarza? O kulturowej tożsamości miasta jako przestrzeni oddziałującej na proces kreacji artystycznej porozmawiamy z regionalnymi twórcami w cyklu spotkań pt. „Literacka Topografia Miasta” w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Marcin Cielecki

spotkanie autorskie: 13 maja 2019 r. (poniedziałek), godz. 17.00

Pracownia Literacka przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie

prowadzenie: Robert Lesiński

O AUTORZE:

Marcin Cielecki – ur. 1979, poeta i eseista. Autor zbioru esejów „Miasto wewnętrzne” (2015) oraz książek poetyckich: „Czas przycinania winnic” (2002), „Ostatnie Królestwo” (2010). Publikował na łamach „Toposu”, „Twórczości”, „Znaku”, „Więzi”, „W drodze”, „Przeglądu Powszechnego”. Stypendysta marszałka województwa warmińsko-mazurskiego (2009, literatura) oraz stypendysta ministra kultury i dziedzictwa narodowego (2011, literatura). Mieszka w Olsztynie z żoną i dwójką synów.