Hanna Brakoniecka w bibliotece nr 5

Tydzień Bibliotek to przede wszystkim święto naszych czytelników. To dobra okazja, aby uhonorować najaktywniejszych z nich. W tym celu, w bibliotece nr 5 odbędzie się spotkanie osób, które w ubiegłym roku najczęściej korzystały z bibliotecznego księgozbioru.

Rozdaniu dyplomów towarzyszyć będzie wieczór autorski Hanny Brakonieckiej, która opowie czytelnikom o swojej drodze twórczej i inspiracjach. Spotkanie z poetką poprowadzi Justyna Artym, a oprawę muzyczną przygotuje Daniel Ruminkiewicz.

Zapraszamy do biblioteki nr 5 (ul. Orłowicza 27) w czwartek, 10 maja 2018 r. o godz. 17.00.

O autorce:

Urodziła się w 1952 r. w Olsztynie. Polonistka i bibliotekarka. Autorka małych form literackich, które czyta na licznych spotkaniach autorskich w towarzystwie muzyków i pieśniarzy. Chętnie odwiedza szkoły, przedszkola, szpitale, gdzie prezentuje swoje opowiadania dla młodzieży i dzieci. Prowadzi trzy blogi (literacki dla dorosłych, Głosy, głosy, głosy; dla dzieci, Pani Bajeczka i rysunkowy Habra-smiechoty).

Razem z pisarką Justyną Artym założyła Olsztyński Literacki Miesięcznik Mówiony, z którego wyłoniły się literackie spotkania kobiet Półkowniczki.

Wydała wraz z mężem satyryczną książkę KabraHabra (Borussia ,2009) oraz zbiory małych próz Wjechał we mnie tramwaj, czyli 77 opowieści o miłości (Borussia, 2013) i Głowa na piecu, czyli 77 opowieści o dzieciach (SPP, 2016).