Fascynujący świat pszczół – zajęcia edukacyjne

Jaka jest rola matki w ulu, co robią trutnie i robotnice oraz jak niezwykłe potrafią być pszczele oczy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pszczelarze: Katarzyna i Arkadiusz Masiewicz.
Zapraszamy naszych czytelników na zajęcia edukacyjne, podczas których prowadzący przybliżą fascynujący świat pszczół. Spotkania z wolontariuszami Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość  odbędą się w piątek 9 września:
o godz. 10.00 w bibliotece Abecadło ( al. Piłsudskiego 16)
o godz. 12.30 w filii nr 6 ( ul. Jarocka 65)
Pszczelarze zaprezentują m.in. narzędzia i stroje niezbędne w swojej pracy oraz eksponaty owadów. Dzięki specjalnemu ulowi pokazowemu uczestnicy będą mogli na żywo podejrzeć pracę owadów.
Wstęp wolny.

Projekt otrzymał dofinansowanie Fundacji Cemex Budujemy Przyszłość.
Partnerem jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Więcej na temat projektu Cemex BEE(P)

Ostatnio zauważa się masowe wymieranie owadów pszczołowatych. Powszechnie wiadomo, że jeżeli nadal będą ginąć w takim tempie, to rośliny owadopylne przestaną wydawać owoce. Naszej populacji grozi zatem głód. Mniejsza ilość pszczół, to także mniej roślin, a zatem więcej CO2 w powietrzu.

Wolontariusze podjęli starania w celu ocalenia pszczół. Stworzyli małą pasiekę oraz zobowiązali się do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.