Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej / konkurs

W długi majowy weekend wystarczy wyjrzeć przez okno, żeby dostrzec powiewające na wietrze barwy narodowe. Zgodnie z ponad piętnastoletnią tradycją, w sobotę 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Przez całe życie kształtujemy w sobie poczucie tożsamości narodowej oraz pielęgnujemy patriotyzm, również w codziennym życiu. Troszczymy się o swoje otoczenie, pielęgnujemy obyczaje, czy też staramy się zaszczepić w dzieciach wartości, także te czytelnicze. W tym roku, choć ominą nas gremialne obchody, zachęcamy do radosnego świętowania tego szczególnego dnia w gronie najbliższych. Namawiamy również do wspólnej zabawy z naszymi bibliotekarzami.

Specjalnie dla czytelników, Elżbieta Muż – kierowniczka osiedlowej biblioteki nr 9 zaaranżowała czytanki dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że zainspirują do uważnego słuchania i rozmów przy herbacie na temat współczesnego patriotyzmu.

Tęskniące za gwarem abecadłowych spotkań panie bibliotekarki zachęcają z kolei do przygotowania patriotycznych kotylionów. Ileż to radości mogą wnieść do naszego domu wspólne zabawy plastyczne!

Jesteśmy jednak ciekawi, jak Państwo odczytują znaczenie biało-czerwonych kolorów na naszej fladze. Czy muszą one zawsze oznaczać patos? Może kojarzą się z przedmiotami codziennego użytku? Zachęcamy do udziału w konkursie pt. „Biel i czerwień mieszkają w naszym domu”. Liczymy na ukazanie barw narodowych Polski w sposób kreatywny i twórczy, z wykorzystaniem dostępnych w domu przedmiotów oraz materiałów literackich. Dla osób, które najbardziej nas zainspirują, przygotowaliśmy nagrody w postaci kodów Legimi oraz książek „Czytuś w świecie warmińskich baśni” Anny Mikity. Warunki uczestnictwa zostały uszczegółowione w Regulaminie. Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 10 maja 2020 pod adresem e-mail:

Radosnego świętowania!