Czym dla Ciebie jest Szczęście? Nowa wystawa w Planecie 11

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zapraszamy na pierwszą w tym roku wystawę w Planecie 11.

Wystawa zdjęć „Czym dla Ciebie jest Szczęście?” łączy pracę dwóch zespołów młodzieżowych projektu Akcja Reakcja Inspiracja realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci WMOR w Olsztynie : ARI '2019 i ARI2 '2020, dzieci z Klubiku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci WMOR w Olsztynie, młodzieży Technikum TEB Edukacja w Olsztynie oraz studentów Naukowego Koła Socjologów „QUAERO” Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Wystawa zdjęć to obraz szczęścia w oczach dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w projekcie ARI '2019. Podczas tego projektu Naukowe Koło Socjologów „QUAERO” UWM w Olsztynie, przeprowadziło w kilku olsztyńskich szkołach podstawowych badania socjologiczne wśród dzieci i młodzieży, dotyczące postrzegania przez nich szczęścia.

Badanie te obecnie są kontynuowane w projekcie ARI2 w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Wyniki badań Naukowego Koła Socjologów „Quaero” 2019 – 2020 będą zaprezentowane podczas debaty o szczęściu współczesnego dziecka w lipcowej edycji wystawy „Czym dla Ciebie jest Szczęście?” '2021 w bibliotece Planeta 11.

Projekt prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko – Mazurski Oddział Regionalny w Olsztynie

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Akcja Reakcja Inspiracja to program dla olsztyńskich dzieci i młodzieży. Na bazie spotkań w zespołach dzieci i młodzież realizują swoje projekty i propagują już powstałe w ARI w ubiegłych latach na terenie Olsztyna w kooperacji z organizacjami pozarządowymi: Arka, Fundację Albatros, Fundację Nexus, Pomost, Koło Naukowe Socjologów Quaero.

Podczas realizacji przedsięwzięć ‘2020 młodzież włącza innowacyjne działania i wykorzystuje nowoczesne formy przekazu, aby stworzyć Warmińsko – Mazurski Kalendarz Młodego Obywatela. Kalendarz ten przedstawi różnorodne dziedziny życia społecznego: kulturalne, sportowe, społeczne, interdyscyplinarne wspierane przez młodzież naszego miasta. Tematyka dotyczy pożyteczności dla innych. Kalendarz będzie wyeksponowany również podczas wystawy „Czym dla Ciebie jest Szczęście” w Bibliotece Planeta 11.

Wkrótce na stronie internetowej i FB Planety11 dostępna będzie ANKIETA dla dzieci i młodzieży:)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Zdjęcia będzie można oglądać do końca stycznia 2021r.