9.04 – Planetarny Klub Filmowy

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Sztuki. Tych, którzy chcą zasmakować nieco kultury wysokiej, zapraszamy na kolejny Planetarny Klub Filmowy.

9 kwietnia (poniedziałek) o godz. 19:10 zapraszamy na film Rubena Östlunda, który otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2017 roku.

To przewrotna historia opowiadająca o historię dyrektora muzeum sztuki nowoczesnej, który staje przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej. Co może być sztuką? Czy artyście wolno więcej? Gdzie leżą granice poprawności politycznej? Na te pytania odpowiedzi poszukamy na dyskusji po projekcji.

Wezmą w niej udział:
Justyna Banasiak -specjalista ds. wystaw i promocji w Galerii Sztuki BWA
Karol Kalinowski „KRL” – polski rysownik i scenarzysta komiksowy

Na każdego, kto nas odwiedzi, czeka kawa, herbata, drobny poczęstunek i dwie wejściówki do kina „Helios”, które rozlosujemy wśród widzów.
Zapraszamy!

miejsce: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38