II Festiwal do czytania

festiwaldoczyt_fZapraszamy na II Festiwal do czytania – 17-19.10.2014r.

17.10.2014, Piątek
18:00
Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem/Dom Mendelsohna – Miejsce na literaturę

20:00-00:00
półNoc w Bibliotece: atrakcje dla najmłodszych po zmroku/ Filia nr 9 (na zapisy: filia9@mbp.olsztyn.pl)

18.10.2014, Sobota
09:00-14:00
Abecadłowy zawrót głowy – atrakcje dla najmłodszych m.in. głośne czytanie, warsztaty szycia Czytusia (prowadzą Tulanki.pl)/Abecadło

12:00-14:00
Spotkanie dla blogerów – prowadzi Agnieszka Tatera (Czarna Owca / ksiazkowo.wordpress.com), Maciej Marcisz (Business& Culture – strategie i komunikacja)/ Planeta 11

11:00-14:00
Kurs kreatywnego pisania z Mariuszem Sieniewiczem/Planeta 11 – na zapisy: urszula@mbp.olsztyn.pl

11:00-14:00
Kurs kreatywnego pisania z Piotrem Senderem/Planeta 11 – na zapisy: urszula@mbp.olsztyn.pl

13:45
Otwarcie wystawy “Oblicza zła” Anny Damasiewicz/Planeta 11

14:00
Kryminalne wędrówki po Warmii i Mazurach – Panel literacki z udziałem pisarzy: Krzysztofa Beśki, Tomasza Białkowskiego, Pawła Jaszczuka oraz Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego “Kryminalny Olsztyn”/Planeta 11

14:00-17:30
Inwazja czytania – performance Poczty Książkowej/przestrzeń festiwalowa

16:00
II Wystawa Pisarzy z Warmii i Mazur/ Galeria BWA

21:00
Literatura bez cenzury/ Restauracja Skarbiec

19.10.2014, Niedziela

12:00-14:00
Wymienialnia książek/Planeta 11

12:00
Olsztyński debiut: spotkanie z Wiolettą Sawicką, autorką książki “Wyjdziesz za mnie, kotku?”/Planeta 11

13:15
Z innej bajki: spotkanie z Shirin Kader, autorką książki “Zaklinacz słów”/Planeta 11

16:00
Sztuka przekładu: spotkanie z Halyną Dubyk, tłumaczką książki “Na brzegu Jarynia. Powieść demonologiczna” A. Kondratiewa/Dom Mendelsohna

17:00
Miesięcznik Mówiony – maraton czytania/Stary Zaułek

Miejsca wydarzeń:
Filia nr 9, ul. Żołnierska 47, Olsztyn
Abecadło, al. Piłsudskiego 16
Planeta 11, al. Piłsudskiego 38
Galeria Sztuki BWA, al. Piłsudskiego 38
Dom Mendelsohna, ul. Zyndrama z Maszkowic 2
Restauracja Skarbiec, ul. Staromiejska 1
Stary Zaułek, ul. Rodziewiczówny 8